Wysoki poziom glikemii (hiperglikemia) jest powiązany z cukrzycą, ale też ze stanem przedcukrzycowym. Stan przedcukrzycowy występuje wtedy, gdy poziom cukru we krwi jest wysoki, ale nie na tyle, aby można go było sklasyfikować jako cukrzycę.

 

 

Zdrowy organizm sam reguluje poziom … WĘCEJ

Cynk jest niezbędnym minerałem śladowym, który odgrywa rolę w ponad stu reakcjach enzymatycznych w organizmie!

 

Oznaki niedoboru cynku:

Objawy niskiego poziomu cynku są dość zróżnicowane i nie wszystkie objawy jednoznacznie wskazują właśnie na jego niedobór!

  1. Upośledzona funkcja odpornościowa.
  2. Wypadanie

WĘCEJ

 

Witamina B12 (kobalamina) zaangażowana jest w bardzo ważne procesy w twoim ciele, odgrywa kluczową rolę m.in. w metabolizmie czerwonych krwinek, zapewniając energię, bystrość umysłu i zdrowe funkcjonowanie układu nerwowego.

 

Witamina B12 – co dobrego nam daje:

 

1. Zwiększa poziom energii

WĘCEJ

 

Czym jest dominacja estrogenów?

 

Dominacja estrogenów to termin używany do opisania sytuacji w organizmie kobiety, w którym poziom estrogenu jest zasadniczo wyższy, niż normalnie. Co jednak ważne, dominacja estrogenów może występować również przy normalnym poziomie estradiolu (estradiol jest głównym estrogenem … WĘCEJ

 

Progesteron, jeden z głównych żeńskich hormonów płciowych, to wielki, babski sprzymierzeniec i gwiazda hormonalna drugiej połowy kobiecego cyklu!

Progesteron w większości wytwarzany jest przez komórki ciałka żółtego w drugiej fazie cyklu miesiączkowego (w fazie lutealnej) oraz w pierwszych tygodniach ciąży … WĘCEJ