Choć dynia z botanicznego punktu widzenia jest owocem, w kontekście kulinarnym traktujemy ją raczej jako warzywo. I to bardzo uniwersalne i zdrowe warzywo.

Owoce dyni zawierają witaminy B, E i C, a także duże ilości karotenoidów, czyli silnych antyoksydantów, takich … WĘCEJ

 

Wysoki poziom glikemii (hiperglikemia) jest powiązany z cukrzycą, ale też ze stanem przedcukrzycowym. Stan przedcukrzycowy występuje wtedy, gdy poziom cukru we krwi jest wysoki, ale nie na tyle, aby można go było sklasyfikować jako cukrzycę.

 

 

Zdrowy organizm sam reguluje poziom … WĘCEJ

Pierogi mogą być wytrawne, mogą być na słodko.

Pierogi mogą świetnie wkomponować się w dietę – także odchudzającą.

Pierogi wcale nie są czasochłonne i trudne do zrobienia, a te domowe zawsze będą smaczniejsze od tych kupionych w markecie.

Pierogi pełnoziarniste z serem

Pierogi pełnoziarniste

WĘCEJ

placki z cukinii

Cukinia to warzywo z rodziny dyniowatych – smaczne, zdrowe, lekkostrawne i uniwersalne. 

Zawiera witaminę C, karoten, witaminy z grupy B oraz witaminę K, jest też źródłem kwasu foliowego i potasu. Co istotne, nie odkładają się w niej metale ciężkie. 

Cukinia … WĘCEJ

Jeśli dbasz o zdrową, nieprzetworzoną dietę, ale masz ochotę na nieco bardziej oryginalny przepis – jesteś w dobrym miejscu. 

Pizza z cukinii to nie tylko świetny pomysł na kolację czy obiad, ale też sposób na zwiększenie ilości warzyw w diecie.… WĘCEJ

Dietetyczne faworki pełnoziarniste z piekarnika, czyli pozycja obowiązkowa na Tłusty Czwartek dla wszystkich, którzy lubią zdrowo, ale i smacznie. Faworki są słodkie, chrupkie i banalne w przygotowaniu.

Pieczone faworki pełnoziarniste

Pieczone faworki pełnoziarniste

Recipe by Magda SuchanCourse: deserDifficulty: łatwe

Ilość porcji

WĘCEJ

Cynk jest niezbędnym minerałem śladowym, który odgrywa rolę w ponad stu reakcjach enzymatycznych w organizmie!

 

Oznaki niedoboru cynku:

Objawy niskiego poziomu cynku są dość zróżnicowane i nie wszystkie objawy jednoznacznie wskazują właśnie na jego niedobór!

  1. Upośledzona funkcja odpornościowa.
  2. Wypadanie

WĘCEJ

 

Witamina B12 (kobalamina) zaangażowana jest w bardzo ważne procesy w twoim ciele, odgrywa kluczową rolę m.in. w metabolizmie czerwonych krwinek, zapewniając energię, bystrość umysłu i zdrowe funkcjonowanie układu nerwowego.

 

Witamina B12 – co dobrego nam daje:

 

1. Zwiększa poziom energii

WĘCEJ

Zupa porowo-pieczarkowa to świetna propozycja na pełnowartościowy obiad – szybki w przygotowaniu, ciepły, sycący, z dużą ilością pełnowartościowego białka i warzyw.

Zupa porowo-pieczarkowa z mięsnymi kulkami

Zupa porowo-pieczarkowa z mięsnymi kulkami

Recipe by Magda SuchanCourse: obiad, kolacjaDifficulty: łatwe

Ilość porcji

1

porcji

Czas

WĘCEJ

Ciecierzyca (inaczej cieciorka lub groch włoski) to jednoroczna roślina strączkowa z rodziny bobowatych. 

Popularny strączek w swoim składzie zawiera witaminę A, E i C, kwas foliowy, magnez, potas oraz żelazo, ponadto ma niski indeks glikemiczny (równy 30), a zawarty w niej błonnik pomaga stabilizować poziom … WĘCEJ